Mart Robeni org Georgia ja Florida piiril

Tere vanemad!

Olemegi kohal suures Ameerikas, hakkab pihta meie esimene raske ja meeldejääv suvi. Kindlasti läheb meil hästi, aga selle juures on oluline ka teie abi ja toetus.

Praegu on esimene nädal juba läbi, kõik roosad ja rõõmsad, pisut päikest ninale saanud ja juba palju peresid näinud ja kõvasti tööd teinud. Praegu käib tugev harjumuste vormimise aeg, sest kui rütm saab sisse, siis on palju lihtsam ja iga hea harjumus viib ikka edasi.

Paar nippi, trikki, mis minu arvates esimesel suvel mind aitasid:

Pühapäevastel kodukõnedel oli Ema alati motiveeriv ja ikka tundis huvi minu enda väikeste saavutuste üle, kas ikka töötasin kõvasti ja meenutas mulle mu eesmärke. Kui ta oli saanud kirja meie tegemistest, siis rääkis ka sellest, eriti veel kui kuskil minu nimi ka kirjas oli, selline hea, väike kiidusõna, mille toime on väga tugev.

Väga tore oli vahete vahel Eestist postkaarte saada, kodulinnast ja oma kohtadest. Ja lugeda paari lauset käsikirjas sellest, kuidas suvi Eestis on. Ala stiilis „Tervitused Eestist!“, selline lihtne, aga tähendusrikas. Muidugi vahetasime ka e-maile, aga klassikaline postkaart oli ikka teine. Aga siinkohal ka ikka selline positiivne toon, väga palju ei maksa rääkida asjadest mis on ühiselt tehtud. Pigem nagu, et sügiseks on maasikamoos kapis ootama ja nii. Aga samas see kodust rääkides tuleb ikka hoolega märgata lapse emotsioone, sest positiivne sisu võib põhjustada lihtsalt veel suurema igatsuse.

Kojutulekut ei maksa väga palju mainida, sest see tihtipeale ikka tekitab kurvema emotsiooni. Suve algus on kindlasti raskem harjuda ja suve lõpus on jällegi lõpp nii lähedal, et see kodu tundub juba jälle nii magus, et foookus kipub paigast minema. Alguses ja lõpus kipuvadki need emotsioonid rohkem hüppama.

Oluline on, et kõik annaks endast parima, seda võibki rõhutada ja Teie teate oma linnukesi kõige paremini, kui teda motiveerib võistlus, siis võib ju küsida, kas olid ikka organisatsiooni parim ja kui nii väga ei hooli võistlusest, siis võikski rõhuda isiklikele võitudele, nt korralikud töötunnid või piisavalt palju raamatute näitamist.

Ja mõnikord võib ka huvi tunda nt mõne ägeda seikluse kohta, mis nädala jooksul toimus.

Ning mõnikord ei olegi mitte midagi muud vaja kui lihtsalt kuulata ja kuulata.

Nüüd paar nime ja kontakti, kelle poole suvel pöörduda või kellelt võib tulla mõni kiri:

Mart Roben

Tema on meie OL(organisatinal leader e organisatsiooni juht)

Email: Mart.roben@gmail.com

Andres Märtin

Tema on meie DSM (district sales manager e piirkonna müügijuht)

Email: amartin@southwestern.ee

Ja mina, Marian Vares SM ( student manager e tudengi manager)

Email: marian.vares@gmail.com

Ja siis minu Emps, Virgu Vares, talle võib ka alati helistada või kirjutada, kui tekib mõni vanemlik küsimus 🙂

+3725531491

Virguv@gmail.com

Mart Robeni org. Kliki pildil, et näha rohem

Advertisements