Kinne Tõnnisoni org Minnesotas

Tsauki-tsau,

läbisime Sales-schooli cum laude ja suundusime oma suvisesse sihtkohta.

Algselt kardetud tapvast kuumusest küll pääsesime, kuid selle asemel saadeti meid varasügise Eesti kliimaga sarnasesse Minnesotasse. Osa puid ei olnud veel lehtegi läinud ning kohalikud rääkisid, et äsja sulas jää järvedelt. Sõit oli meeleolukas ja pikk. Üks auto kolmest andis otsad, kuid meie leiame igale probleemile lahenduse ja nii sai seegi mure vastuse.

Esimese kahe tööpäevaga mõistsime, et meid on ees ootamas elu üks raskemaid katsumusi, kuid saime aru, et kõvasti tööd rügades suudame muuta kõik halva heaks.

Olgugi et teiste orgi liikmetega kohtumisest oli möödas vaid kaks päeva, valdas pühapäevasel taaskohtumisel tunne nagu ei oleks teisi terve igaviku näinud. Saime viimased juhtnöörid ja esimene täispikk töönädal võis alata.

Kõik me tegime tööd, kohtusime peredega ja mis kõige tähtsam, hakkasime suveks vajalikke harjumusi looma. Me teeme seda esmest korda ja nagu kõndima õppimisegagi, alguses kukud ja komistad, aga varsti teed juba esimesed jooksusammud.

Mõistsime, et edu saavutamiseks peame kõigepealt saavutama kontrolli enda mõistuse üle. Iga koputus oli raske, kuid teadsime, et raskused kasvatavad ning muudavad meid võimekamateks inimesteks.

Nädal möödus uskumatult kiiresti ja kätte jõudiski esimene tõeline puhkepäev, 16. juuni. Kogunesime Pine Citysse, kus tegime ka esimese Ameerika supluse. Päev möödus kähku, rääkisime omavahel suuremaid highlight’e ja meile jagati veel näpunäiteid, kuidas efektiivsemalt tööd teha.

Teine nädal tundus minevat veidi libedamalt kui esimene. Mõlema nädala jooksul käisid kõik first yearid managere followmas, et saada tõeline ettekujutus, kuidas töö käib. Päevad olid seiklusterohked, täis naeru ja raskusi. Kellel tuli sekeldusi politseiga, kes võitles loodusjõududega, millist Eestis polnud veel näinud.

Õnneks kohalikud on alati abivalmid ja sõbralikud – küüdi saaminegi koos rattaga pole mingi probleem. Kaks nädalat on seljatatud, kümme veel ees. Motvatsioon ja tuju on kõrge, ning oleme valmis ületama kõik teele sattuvad takistused.

Teie kallid,
Sons of Anarchy

 

Kinne Tõnnison w02

Advertisements