Eerik Säre org Gainesvilles, Floridas w2

Tervitused üllatavalt jahedast ( 31 kraadi ) Florida õhtupoolikust.

Täna käisime sellises restoranis, kus maksime 12 dollarit ja siis saime süüa nii palju kui hing ihaldab ja siis natuke veel peale. Nüüd siin köögi laua taga istudes ja nukralt oma kõhtu patsutades on õige hetk nädalale tagasi vaadata, tolm õlgadelt maha pühkida ja ootusärevalt uut oodata.

Gainesville tütarlaste super power sümbioos oli täna täies hiilguses ning kõigi põsed olid suurest naeratamisest ja naermisest natuke krampiski. Nele ja Liina olid oma arenguga silmnähtavalt rahul ning rääkisid vahvaid lugusid nädalast. Triin ja Heili, stoiliselt rahulikud ja asjalikud, jätsid jutustamise rõõmud just oma toakaaslastele ning ise aitasid minul süsteeme ja korralduslikku poolt hallata.

Poiste testosteroonist pulbitsev superkolmik sai veel teada seda, et järgmisest nädalast saame elama minna Lossi. kolme garaažukse, majasisese basseini ja oma köögi ja üleüldse eraldi majatiivaga hoonesse. Kolime järgmise nädala lõpus. Praegune elamine on samuti super olnud-akna taga paterdavad kanad asjalikult ringi ja pereema Yvonne on meile õhtuks head ja paremat küpsetanud. Kolime ümber, et saame oma tööpiirkonnale lähemale ning on ka ruumi pisut enam.

Taaskord oma loodusteaduste fanatismist mainin, et oleme näinud sellise tihedusega vihma, et minu arust ei ole veepiiskade vahel mingitki vahekaugust ning nagu ämbrist kallab keegi linnale vett kaela. Ning üks kõige maalilisemaid vaatepilte on kui näed pimeduses kauguses äikesetormi, kus pikse sähvimise sagedus on ligilähedane sekundile ning võrrelda annab seda mõne disko valgusshowga, võimsa bassheli taustal.

Uus nädal tuleb kindlasti suve üks raskemaid, sest oodatakse pikkisilmi tugevaid tulemusi, aga õppida on veel nii palju. Praeguseks oleme koputanud juba peaaegu 600-700 uksele ning näinud nii vaeseid, rikkaid, õnnelikke, õnnetuid, mustanahalisi, mehhiklasi, valgeid, indiaanlasi, hiinlasi, koeri, kasse, konni, madusid, sisalikke, kilpkonni, suuuuuuuri ämblikke ja palju teisi karvaseid ja sulelisi.

Edasi väikesed jupid omakeste sulest:

Eeriku org:

Teine nädal juba möödas ja see kuu on ka kohe kohe lõpemas… aeg lähebkiiremini, kui eales oleks arvata osanud. Palju uusi ja põnevaid kogemusi, emotsioone, toredaid emasid ja isasid, tutvusi… Loodus on ikka endiselt uskumatu… iga päev kõnniks nagu botaanikaaias ringi, taimed, mida tavaliselt kohtab ainult vanaema juures toas aknalaual kasvavad õues ukse kõrval peenras.

Kaspari nädal oli ta sõnul lihtsalt TUUS: Ühele uksele oli jäänud rippuma jõulupärg. Koputades lendas pärjast välja punane lind (inglise keeles Northern Cardinal), kes oli sinna oma pesa teinud. Uskumatu nädal lahedate inimestega.

Heilil oli väga põnev nädal pisikestest pehmetest kutsikatest mitmete suurte dogideni ja kõik sõnumid said edasi antud.  Inimesed muutuvad iga päevaga aina sõbralikumaks ja soojemaks vastavalt termomeetrinäidu tõusmisega 🙂

Liina nädal oli täis elamusi ja seiklusi jalgrattaga, mille jonnakas rehv eitahtnud kuidagi kiiresti liikumisele kaasa aidata J. Tänu sellele kohtasin agaväga abivalmis peresid ja inimesed. Kuna selle nädala töötasin looduspargi läheduses, siis kohtasin ilusat hirve ühe maja ees, sain tuttavaks ka ühe kohaliku kilpkonnaga, kes ületas parasjagu teed, veel nägin ime ilusat helesinist lindu (inglise keeles Mountain Bluebird) ja lisaks palju muud põnevat.

Nele: Uskumatu, kui palju võib iga päevaga areneda. Ja kui need päevad veel nädalateks arvestada, ei jõua ära oodatagi, mis võib suve lõpus veel olla. Õpin inimsuhetest, peredest, elamisest, mõtetest ja elust. Nägin alumnisid, kes olid nii vinged. Tegid ühe oma lapsega viipekeelt ehk ta õppis juba 6-kuuselt näidata, kas soovib juua või piima või süüa jne. Väga lahe. Mõned pered on ikka sellised, kes jäävad eluks ajaks südamesse. Nii abivalmid ja nii hea energia, mis klapib suurepäraselt.

Super, super super

Eerik kohtas maapiirkonnas töötades perekonda, kes üllatasid teda Eesti lipuga. Pereema vanemad olid eestist pärit. Peale selle sai Eerik vestlust arendada kanade, väga sõbralike koertega ning paabulindudega.

Järgmise nädalani.

2014 Eerik w02 1 2014 Eerik w02 2 2014 Eerik w02 3

Advertisements