Eeriku org Gainesvilles, Floridas w08

 

Ehk olete teiegi lõunamaades reisides täheldanud, et kuu võib harjumatult rohkem viltu olla. Suur Vanker on samuti ekstreemse kalde all. Oleme Sahara kõrbe laiuskraadidel. Aga aitab tähtedest ja laiuskraadidest.

 

Tüdrukute Spring Hill on vaikne väike linnake, kus on miskipärast kokku tulnud kõik New Yorgi ümbrusest ägedad papad ja mammad. Uskumatul kombel on agaGainesvillest  200 km lõuna pool kohe tunda, kuidas ilm on palavam. Kuna Spring Hill asub Mehhiko lahe ääres, siis on õnneks tunda ka tuult, mis kuuma päikese all on enam kui teretulnud.

 

Iga nädalaga läheb meil olemine üha lõbusamaks, eelkõige on pühapäevad need, mis annavad hoogu juurde. Seekord käisime bowlingus, kus tuli välja, et me kõik mängime ikka päris hästi – täistabamusi tuli kõigil ja mitte vähe. Pole siin midagi imestada, sest kui juba orgi nimi on Almighties (eesti keeles kõikvõimsad), siis ega muud ei ole võimalik tulla ka. Kargasime ja hüppasime ja rõõmustasime seal täitsa palju ehk need hullud Euroopa tudengid oskavad midagi muud ka teha, kui kõvasti tööd rügada. Kujutage ette, kuidas bowlingu radasid oli teineteise kõrval 34. Selline Tartu raekoja platsi suurune bowlingu mängumaa. Ja siis kujutage nüüd ette, kuidas ühes nurgas, kahel rajal ühed lõbusad euroopa poisid ja tüdrukud teineteiselt mõõtu võtsid ja huilgasid nõnda, et ka tagumise otsa vanapaarikesed kuklad sirgeks ajasid ja pead vangutades saali teise otsa oma vanu silmi fokusseerisid.

Nele kohtus sellel nädalal ühe vanaprouaga, kelle mehel oli au jäädvustada USA ajaloo üks kõige uhkemaid hetkesid – tema oli ametlik fotograaf siis, kui 1969. aastal esimene mees Kuu peale saadeti. Ta ei käinud küll Kuu peal kaasas, aga siiski väga vägev värk :). Triin vahetas see nädal autot. Hernando maakonna kõige ägedam Chevy bookmobile viib turboga Triinu uute ägedate peredeni. Heili kohtas see nädal pitbullide aretajat ning sellel ajal, kui ta perega maha istus, siis koer norskas nende kõrval kõva häälega. Evert töötas üht väikelinna, kus kõrvuti võis aeg-ajalt leida suuri häärbereid ja pisikesi elamiskõlbmatuid järelhaagiseid ja telke – viimastesse mahtus ka tihti mõni 6 liikmeline perekond hõlpsasti ära. Kuidas see ütlus käiski? Issanda loomaaed on kirju?Kasparist on saanud lihaseline ja professionaalne raamatumüüja, minu arust on ta juba 3 meetrit pikk, kuid süda soojem ja naeratus siiram kui kassipojal. Kaspar on hakanud oma aparaadiga samuti pilte tegema ning kunagiseks banketiks, mis toimub sügisel, on meil siis päris palju foto ja videomaterjali juba kasutada.

Minu lugudest üks haakub natukene Nele omaga : Kohtasin NASA kunagist inseneri, kes oli see inimene, kes vastutas kokpitis olevate elektriseadmete paigaldamise ja töökindluse eest. Ja nooruspõlves oli ta veel 12 aastat sõjalennukeid juhtinud. Algul vaatad peale, et oh näe, üks vanapapi ukse peal, aga küll on palju vingeid elatud elusid sulle siiski ukse peale terekätt pakkumas. Fookuses on loomulikult nooremad pered, aga aeg-ajalt komistab ikka mõne memme või taadi uksele. Ka neile meeldib oma lastelastele vahvaid kingitusi teine kord teha.

Teine lugu oli nii, et sain kliendiks kolm ühe kooli õpetajat. Kolm parimat sõbrannat ning nad kolmekesi olid Harry Potteri kõige suuremad fännid. Neil olid oma võlukepid ka. Nende võlukeppidega sai teha nii, et kui sa oled ühes kindlas Harry Potteri teemalises pargis ühes kindlas kohas ja teed ühte kindlat liigutust ja lausud loitsusõnu ka, siis juhtub midagi, vastavalt sellele, mis loits oli. Ja siis seal pargis on neid kindlaid väikeseid punkte üle kahekümne. Kujutan juba ette kolme sõbrannat kepikestega vehkides ringi jooksmas ja oma õpilaste otsa komistamas. Hästi toredad tädid olid.

Tervitades,

Eerik ja Co.

 

2014 Eerik w08 1

Advertisements