Kristi org Kansases w 4

Hei hopsti.

Nädal lõppes 4. juuliga. Iseseisvuspäevaga.  239 aastaseks sai USA. seda viimast numbrit keegi kunagi muidugi arvutada ei viitsi.

Olgugi, et suuremad pidustused ja ilutulestik toimuvad alati 4. juulil, on teadagi lapsed kärsitud, siis võis paugutamist kuulda, näha ja lõhnast tunda juba nädala algusest saati. Eriti maiaks muutusid tulepildujad reede õhtul. Vahva on koju sõita nii, et ise suu ammuli ainult pead igas ilmakaares pöörad.

Ilma poolest oli mahe, jahe, lahe. Ei piitsutatud. Aga hoiatatakse, et juuli lõpus ja augustis näitab ilmataat oma tõelist väge.

Nädalad lähevad järjest nobedamalt – Dima sõnul : “Uskumatult kiiresti!”

Täna käisime pärast pühapäevast asjaajamist ühe suurema järve kaldail kividega lutsu viskamas ( 5 lutsu oli vist maksimum – kivid olid jube nurgelised ), kriitidega joonistamas ja pisut muusika järgi kanda keerutamas.

Lugusid asjaosalistelt:

Joosep koputas esmaspäeva hommikul ühe vanaisa uksele, too saatis ta vanaema töö juurde. Joosep läks ja müüs vanaemale ja siis vanaema saatis ta samas hoones asuvasse viinapoodi, mille juhatajal ka lapsed olid. Ning järgmise raamatukomplekti müüs Joosep viinapoe letil.

Miina nägi meest, kes temast mööda sõites karjus “hola, estonia”. Väitis, et kohe  peale vaadates teadis, et ta eestlane. Kahtlane värk, aga kuna ta seda meest ise kunagi näinud polnud, siis mis seal ikka. HOLA ESTONIA

Kerstil juhtus nii, et üks ema, kellel olid juba kõik raamatud olemas, saatis oma poja rattaga hiljem järgi, et too Kerstile kõik lastega pered naabruskonnas ette näitaks. Siis tegi Kersti veel väikese tembu nõnda, et kui ema uksele tuli, rääkis ta emaga ainult eesti keeles – nalja viluks. Ema oli muidugi suu ammuli ja hämmeldunud, aga noh, kui Kersti minema läks ja ema ikka veel silmi hõõrus ja kukalt kratsis võis Kersti laginal naerda.

Dmitri kohtus 17 aastase Ashleyga, kes on madu. Püüton. Suurimad sõbrad neist just ei saanud, sest maol oli kõht tühi aga õnneks on Dima natukene liiga suur suutäis.

Allar suutis kruusateel auto ära lõhkuda, käigukasti õli otsustas kiviga vägikaigast vedades mööda teed laiali valguda, aga mis sellest, mõne tunni pärast oli ta juba uue autoga tööl tagasi.

Mina kohtusin detektiiviga, kes otsustas mu, tõsisel ilmel, laua taha istuma panna ja siis mind küsitleda, aga ma ajasin ta nii naerma, et ostis raamatuid kah veel hiljem.

Karel sai ka esimest korda terve nädala autoga töötatud – Poiss tegi mängu, et küsib igalt inimeselt pudelikese vett või muud joogipoolist. Ta korjas nädalaga kokku kusagil 129 pudelt jooki. Naljaviluks. Tegi oma parima nädala ka müügis. Auto on hea leiutis.

Kristi töötas linnas, kus on häääästi palju sõjaväelasi. Tihti kui Kristi ukse peal midagi rääkis või küsis, tuli vastuseks: “Roger, that”, “Yes, mam”, “Affermative”, “Consider it done”, ehk siis otsetõlkes kõik need vastused, mida sõjaväelased otsekoheselt ütlevad.

Agneta nägi meest, kes oli suurem kui ukseava, ( Kuidas ta küll majja sisse saab ? ). Samuti on Agneta pisut muheda ilmega, sest tunneb, et kehakaal väheneb soodsas suunas.

Eneli on meie organisatsiooni maiasmokk. Kuna pered on suures enamuses väga sõbralikud, siis Eneli kasutab olukorda ära ja küsib inimestelt igasugu snäkke ja maiustusi, mida siis hiljem nautida. Aga kehakaal ei kõigu ei kummaski suunas.

Järgmine nädal võistleme selle nimel, et kes kellele tordiga näkku saab lüüa.

Saatke ka küsimusi või mõtteid, et millest veel siin teile kirjutada 🙂

Tervitades,

Eerik & Co.
2015 Kristi w04 2 2015 Kristi w04 1