Kristi org Kansases w 5

Hei hei kõik vahvad ja veel vahvamad.

Elu siinpool suurt märga lompi kulgeb automatiseeritult, nobedalt, lõbusalt, vihmaselt, päikseliselt, kuumalt, tuuliselt, tornaadohoiatuseselt, välguselt, suhkruselt, koogiselt ja veel paljusid omadussõnu pidi.

Saigi kokkuvõte tehtud, järgmise nädalani…

okei. pisut lähemalt ka 🙂

Esmaspäeval oli tõesti tornaadohoiatus mitmel pool Kansases ja võis kuulda neid sireene, mida meie esivanemad pommitamise hirmus võisid kuulda. Ühtegi tuulispaska küll silmapiirile ei ilmunud, ent rahet, välku ja lendavaid konnasid võis näha küll. Aga kohalikud on sellega nii harjunud, et nemad naljalt kulmu selle peale ei kergitanud.

See nädal oli meil võistlus. Poisid versus tüdrukud. Kes teeb rohkem toote täisdemonstratsioone, võis kaotajale täna koogiga näkku lüüa. Testosteroon võitis.

Olime täna selle pere kodus, kus Joosep ja Karel elavad. Sealsed ema ja isa on mõlemad samuti raamautuid kunagi 90ndatel müünud. Kahepeale kokku nii umbes 10 000 suve. Nüüd on nad hästi edukad kinnisvara maaklerid ja maja on nii suur, et võis ära eksida. Maja taga oli suur tiik. Natukene väiksem kui Kadrioru pargi tiik. Keskele oli pandud vahtplastist ujuvplatvorm, kuhu siis kõik agaralt peale ronisime ja kaasvõitlejaid jälle vette tagasi lükkasime. Allar oli selles vaieldamatult parim. Ka pere nooremad lapsed lendasid sealt Allari tahtmist mööda saltotega vette tagasi.

Koogid virutasime sealsamas kaldal neidudele pehmelt näkku ning võib kindel olla, et järgmised päevad tunnevad kaotajad oma juustes veel koogi rammusat rasvast lõhna.

Isa ja ema jagasid veel oma kogemusi, muljeid, mõtteid, tehnilisi soovitusi ning motivatsiooni ja oligi selleks korraks kõik.

Täna on muide Kerstil sünnipäev ning selleks puhuks oli meil ilusaid peakaunistusi, maiustusi, suur kook, pitsa tuli ka autoga täitsa ise kohale ja minu lemmikuks osutus puuviljasalat maasikate, vaarikate, kiivide, mustikate ja põldmarjadega.

Lugusid asjaosalistelt:

Joosep sai tornaadohoiatuse võlusid tunda. Istus parasjagu maja ees trepil koos ema ja lastega kui kõrvulukustav sireen laulma hakkas. Pere võttis siis Joosepil kratist kinni ning mindi maja alusesse tormivarjundisse. Süda tuksus küll normist pisut kiiremini, ent mingit reaalset ohtu ei olnud. Samuti sai Joosep pere teadjamailt liikmetelt õpetussõnu ellujäämisoskuste kohta ning ka teadmise, et kui pilvemassiivist siiski äikest hakkab tulema, siis tornaadot ise enam tõenäoliselt ei teki.  Aga piirkond oli rikas, majad suuremad kui Kadrioru loss ning elanikeks maaklerid, arstid, juristid, lotovõitjad, kuulsused ja muud täiesti tavalised inimesed.

Kerstil oli vastupidiselt mõned majad sellised, et välisuks ei tulnud kuidagi lahti. Täitsa mitu korda nii. Inimesed proovisid ja askeldasid uksega ja siis karjusid seestpoolt vabandades, et ei saa oma ust lahti. Huvitav huvitav. Teised majad olid muidugi korralikud, vist…. Raamatuid ostavad kõik, nii rikkad kui vaesed. Haridus on alati oluline.

Karelil mängis autorehv pisut vingerpussi ja hakkas millegi pärast vaikselt ent järjepidevalt tühjenema. Peale paari korda pumpamist otsustas ta siiski töökotta kohale minna ja ennäe, ülltatuslikult tuli rehvist välja kolm prisket naela. Kuna Karel on nii meeldiv vestluskaaslane siis töökoja mehikesed tegid kogu paranduse tasuta.

Allar oli sel nädalal nõutud mees, pool nädalat järjest käisid teda teised inimesed followmas, ehk siis vaatamas, mis maagiat Allar teeb ja kuidas töötab.
Mind käis üks poolast pärit poiss followmas, Tulid kahekesi Nebraska osariigist kohale. Üks poiss läks too päev Allariga tööle kaasa, teine minuga. Minult veel nõnda, et nägin ühte peret, kus peretütar dresseeris oma koera. pani seeliku selga, pani lapsevankrisse ja siis sõidutas teda tähtsal ilmel ringi. Ja minule üllatuseks pisikesele nähvitsale see täitsa meeldis, või oli tal lihtsalt väga hea pokkerinägu. Mu koeraarmastajast õele see info muidugi ei meeldi.
Eneli sai tormi ajal pisut märjaks ning üks abivalmis pere andis talle pisut kuiva pesu. Aga pesu ei olnud mitte tavaline, vaid Victoria’s Secret pesu. Ma ei tea küll mis see on, aga vähemalt tema oli elevil. Jäätiseauto juht pakkus talle välja, et nad võiksid koos töötada – mõtle, lapsed jooksevad ise kodudest välja ja loobivad sind rahaga. Aga koogiga sai ikka näkku 🙂
Kristi töötab kodust päris kaugel ja ööbis mõned ööd seal linnas kus ka töötas, et ei peaks iga hommik ja õhtu nii palju sõitma. Kristi on meil lasteraamatute müügi ekspert. Neid ostetakse talt rohkem kui kõike muud. Aga koogiga sai ikka näkku 🙂
Miina tegi oma suve parima nädala ning silmist võib näha, et see on alles algus. Puzzltükid loksuvad ilusasti omale kohale ja nii see tulemus ka tuleb. Aga koogiga sai ikka näkku 🙂
Agneta lõpetas oma nädala ka tugeva laupäevaga ning see annab vaid enesekindlust ja rõõmu liikuda vapralt edasi. Aga koogiga sai ikka näkku 🙂
Hakkabki juba 6-s nädal. See tähendab et suve selgroog saab varsti murtud. Kui suve esimene pool on traditsiooniliselt õppimisfaas, siis suve teine pool on tulemuste faas. Joosepi ja Kareli pereisa rääkis just täna, kuidas ta esimese suve kahe viimase nädalaga teenis rohkem raha kui suve esimese poolega kokku. Nii tihti ka on. Tuleb vaid kontrollida seda, mida kontrollida saab ja muu pärast muretsema ei pea.
Kallid-paid
Eerik & Co
2015 Kristi w05 1 2015 Kristi w05 2 2015 Kristi w05 3 2015 Kristi w05 4 2015 Kristi w05 5
Advertisements