Kristi org Kansases w 8

Tervitused USA südamest, kust 2500 kilomeetrit on nii Vaikse kui Atlandi ookeanini.

Mis omadussõnu kasutada nädala iseloomustamiseks? Umbes nõnda – kuum, palav, märg, üllatustormine, tuuline, raske, väljakutsuv, tulemusterikas, vaheldusrikas, rõõmu pakkuv, tuska tekitav, julgustav, hirmutav jne jne jne.  Kokkuvõtvalt väga värviline. Ja see emotsioonide ja keskkonna varieeruvus ning ampluaa iseloomustab pea tervet suve. Mis teeb suve väga põnevaks ongi just see, et sa koged ja tunned emotsioone, mida eestis olles naljalt ette ei tule.

Karastume, kasvame ja areneme. Kas pole vinge?

Suured kolimised jälle toimunud. Karel ja Joosep kolisid nüüd oma endisest kodust pea 350 kilomeetrit läände Concordiasse. Saavad kah nüüd traktorite ja kanade keskel raamatuid näidata. Kolimisi võib lähitulevikus veelgi ette tulla.

Dimal oli nädala jooksul autoga mitu vägikaigast vedada. Tegemist oli vana rendiautoga ning ühel päeval otsustas auto mitte käima minna, teisel hommikul oli rehv tühi, siis veel konditsioneer ei olnud töökorras aga mis sellest – poiss tegi oma parima nädala müügis. Trennid on ta kehakompositsiooni ka märgatavalt muutnud, nii et poiss on ilus, pruun ja edukas. Nii et Eesti tüdrukud, hoidke alt. Auto vahetas ta nüüd uuema ja suurema vastu. Nüüd sõidab ta ringi suure pereautoga, kuhu mahub sisse 7 inimest ja hulganisti raamatuid. Dima hüüdnimi on tööpiirkonnas Mr. Wow!

Allar on kõmmutanud ka oma parimaid nädalaid järjest. Ja mitte ainult selle suve parimaid, vaid ka kogu oma 6 suve parimaid. Mees on sõiduvees ning tema tööpiirkonna inimeste keskmine IQ tõuseb hariduslike raamatute rohkuse tõttu märgatavalt. Allarit tullakse followma ka kaugetest teistest osariikidest.

Mina töötan ühes raudteede paradiisi linnas. Ronge on vahel rohkem kui silm seletada jaksab. Ühel raudteeülesõidul rongi aupaklikult läbi lastes lugesin vagunite arvuks tagasihoidlikud 147 vagunit. 2 Vedurit vedasid ja 2 vedurit olid veel vagunite järel lükkamas ka. Vedasid sütt. Üks mees kogus hõbedat ja tal oli neid kastide viisi kodus virnas. Ütles et kogub reaalset valuutat. Oli lahke ja andis minulegi ühe hõbedakangi, väärtusega u 160 eurot, aga raamatuid ei tahtnud – olgugi et kõik naabrid olid ostnud küll. Vahva on linnas tööd teha kui klientideks olen saanud linnapea, igast koolist paar õpetajat, politsei juhi ja linna arsti.

Karel on väga elevil, et uus tööpiirkond ja uued võimalused. Nädala maiuspalaks rääkis Karel, kuidas ühe demonstratsiooni ajal läks vanaema kööki vanaisale ja lastelastele süüa tegema, ent kui tagasi tuli, oli Karelile ka lihtsa, ent vägagi maitsva lõunasöögi valmis meisterdanud. karel on vist meie organisatsiooni kõige pruunim liige. Tegelt vist Joosep võistleb ka temaga selle tiitli nimel.

Joosep töötas oma host family naabruskonnas ja näitas uksele koputades kohe oma perekonna pilti, siis inimesed muutusid kohe palju avatuvamaks ja lihtsam oli majja sisse saada. Majad olid MEGA suured seal. Palamuse mõisa laadsed.

Eneli tegi oma parima nädala ja oli silmnähtavalt rahul oma etteastega, ent aega on veel kuu, et teha neid parimaid nädalaid veel ja veel ja veel. Samuti tunneb ta muret, et peab nüüd suurele maiustamisele pisut pidurit peale panema. Kehakaal küll tõusnud ei ole, aga ta tunneb, et ikka natukene vist on ka.

Kersti suudab naljakal kombel rattaga poolsaltosid juba poolprofessionaalselt sooritada. Loodame, et sellest kutsumus ei teki. Aga muretseda pole vaja, kõik on terve ja meel on rõõmus. Kersti jalgpallimängija taust on talle andnud tugeva võitlejahinge ning tugevad jalad 🙂 rattasõit ei ole probleemiks. Päike on teinud niigi blondidest juustest veelgi blondimad juuksed. Kõikvõimas päike ja kõikvõimas Kersti.

Miina sulatab oma inglise aktsiendiga inimeste südameid. Kui kõik teised räägivad nüüd juba ameerikapäraselt inglise keelt, siis Miina on puhas britt. Heas mõttes kangekaelne neiu ja näeb suve lõpus vaid võimalust anda endast maksimum ja lennata peale nii, et tolmab.
Agneta sai samuti omale rendiauto nüüd. pisikese ja nunnu. Pärast parimat nädalat on ju igati hea tunne veel ka oma autosse istuda ja uute rekordite järgi minna.

Kristi on organisatsiooni juhina suurepärastelt oma tööga hakkama saanud ning saab seda edaspidigi. Ta on hästi organiseeritud oma asjadega ning teab täpselt mida kellele öelda ning mida kunas lasta kellelgi teha, kolida või muuta. Super töö. Kõige nunnum organisatsiooniliider kompaniis. Ja tsikk müüb ka täiega.

Täna käisime kogu orgiga laserpüssidega möllamas. Tiim tiimi vastu. Mõni kohalik väike nublu ja ta isa oli ka platsis, see tegi pimedas ruumis ringi sibamise veelgi põnevamaks. Kõige säravama esituse tegi hiljuti kaitseväest tulnud Joosep, ka Karel ja Dima näitasid head minekut, ent kõige vingema esituse tegid Kristi ja Agneta, kelle ürgne jahiinstinkt lõi lõkkele ning kui nemad juba nurga tagant suure tuhinaga välja ilmusid, polnud vastasel enam suurt midagi teha.

Algab suve viimane kolmandik, kõige produktiivsem neist. Midagi ei lähe lihtsamaks, vaid meie muutume paremaks.

Hoidke meile pöialt ja suuri varbaid ka.

Eerik ja Co.

Advertisements