Karel Tiigemäe org Idahos w01

Hei-hei kõigile kaasaelajatele!
 
Meie esimene nädal lõppes päiksepaisteliselt. Olgugi, et eile oli siin tüüpiline Eesti suveilm koos vihmasajuga, siis tänaseks oli päike jälle taevas. 
Eelmises kirjas jäi mainimata, et elame paari-kolmekesi erinevate perede juures. Mina, Kätlin ja Kristi elame Valery ja Craigi juures armsas sinises majakeses, mis väljast ei olegi nii suur, aga sees on ruumi nii perele endale, brasiillasest vahetusõpilasele, kolmele eestlasele, kahele koerale ja isegi kaladele.
 
Johan ja Andre elavad kohalikus farmis, kus hoolitsev pereema kokkab süüa tervele taluperele. Munad on ju omast käest ja ega siis tublisid töömehi nälga saa jätta. Laud on alati kaetud. Poisid ärkavad hommikul koos kukelauluga ja täidavad uksest välja astudes kopsud värske aroomiga – mis saaks veel paremaks äratuseks olla?
 
Virko ja Karel naudivad hotellimõnusid, kus voodid ei vaja tegemist ega prügi välja viimist. Kuna sellise luksusega on lihtne ära harjuda, siis otsivad nemadki kohalikku peret, kelle juurde suveks majutuda saaks.
 
Täna jagati nädala tublimatele auhindu. Johan, Andre ja Kätlin võitsid päevas 30 müügiesitluse tegemise eest Success Coini auhinna. Selle nädala rändauhindadest võitis Karel kõige pikema tööpäeva tegemise auhinna, Andre sai veel kaks auhinda kõige rohkemate inimeste nägemiste ja neile raamatute näitamiste eest. Johan püsis tal tihedalt kannul. Kristi teenis auhinna selle eest, et istus maha kõige rohkemate peredega ja registreeris neid online-toodete kasutajateks. Virko ja Anne-Mai teenisid motiveeriva auhinna järgmiseks nädalaks, et võita Success Coin enda teisel töönädalal.
 
Kui täna terve pundiga kokku saime, oli muljetamist päris palju. Kõigil oli nädala jooksul nii mõndagi huvitavat juhtunud. 
 
Kristi sai selle lühikese nädala jooksul juba kahe ägeda autoga ringi sõita ja raamatuid müüa, sest esimene ilus Nissan Altima suutis endale naela kummi leida ja siis anti talle ilus uus Chevrolet.
Lisaks on Kristi tööpiirkonnas palju peresid Mehhikost ja tihtipeale on vaja raamatuid hoopis hispaania keeles müüa, mis on päris humoorikas, kuna Kristi hispaania keelt ise õppinud ei ole. Aga raamatud saavad müüdud! Libros por todos!
 
Karel kohtas palju erinevast rahvusest inimesi, sealhulgas jaapanlasi, hiinlasi, taimaalasi, ukrainlasi, bosnialasi, hispaanlaseid ja tõenäoliselt palju teisi veel, kellega rahvusest juttu ei tulnud. Üllatuseks oli ühe tädi ema eestlanna. Maailm on ikka väike!
Karel istus maha mitme isaga, kes olid ise ka müügimehed. Sai palju nalja, kui nad kommenteerisid ja küsisid talt tema müügistiili kohta. Kareli müügipiirkond on päris huvitav – keset linna on palju hobusepidajaid. 
 
Andrel õnnestus müüa raamatuid ühele Mehhikost pärit vanaisale, kes ei rääkinud sõnagi inglise keelt. Käte ja jalgade vehkimise tulemusena sai selgeks, et ta soovis oma lapselapsele raamatuid osta. Nii on küll päris keeruline nende raamatute vajadust selgeks teha, aga väga meeldejääv kogemus sellegipoolest.

Virkot tabas juhus, kus pärast ukse avamist teda pikalt saatnud mees kõndis talle hiljem järele ja küsis kas ta tahaks hoopis eesti keele ja muusikakultuuri õpetamisega raha teenida. Päris huvitav pakkumine või mis? Ja ega sellega asi piirdunud. Virko sai veel ühe tööpakkumise ühelt ukselt uksele müügimehelt, kes jagas lugusid enda karjäärist ja jagas talle edu saavutamiseks palju kasulikke näpunäiteid. 
 
Mul endal õnnestus juba teisel tööpäeval endale ratas leida. Sattusin toreda juudi päritolu vanaisa Viktori ukse taha, kelle lapselapsed elavad küll kaugel, aga kes tahtis ikkagi minu äriajamisse siin panustada. Lõpuks saime üksmeelele, et laenan talt suve lõpuni ratast. Vanaisa oli nii lahke, et kutsus mind veel õhtusöögilegi, millest ma pika tööpäeva tõttu küll loobusin, aga mis pani mõtlema, et küll on tore, et leidub niivõrd lahkeid ja sooja südamega inimesi. 
 
Kätlin unustas ilmateadet vaadata ja kogus lahketelt emmedelt koguni kolm dressipluusi. Neil on kapis päris ilusaid asju ja kuna nad on nii hoolitsevad siis jagavad neid hea meelega. 
 
Need olid lood selleks nädalaks. 
 
Uuel nädalal võistleme juba uue hooga uute auhindade eest. 
 
Tsutsufrei!
 
Anne-Mai & Co
Advertisements